Заклад створено на підставі рішення Вінницької міської ради від 22.05.2020р., є комунальною власністю міської ради. Проектна потужність закладу – 120 місць.
Садок розрахований на 8 груп загального розвитку: дві групи для дітей раннього віку та шість груп для дітей дошкільного віку. Режим роботи закладу – 12-годинний.
Заклад дошкільної освіти був повністю укомплектований кадрами згідно штатного розпису: медичним, педагогічним та обслуговуючим персоналом, який налічував 36 осіб. Освітній процес забезпечуватимуть 12 педагогів:, 1 фізінструктор, 1 музичний керівник, 1 вихователь-методист, 1 практичний психолог, директор.
Методична робота у комунальному закладі «Заклад дошкільної освіти заклад № 33 Вінницької міської ради» упродовж 2021-2022 навчального року будуватиметься на основі державних документів про освіту, науково-педагогічних досліджень, інструктивно-методичних матеріалів з питань організації роботи з кадрами, проводилася за принципом моніторингу систематичної аналітико-діагностичної діяльності з врахуванням інтересів і запитів педагогів та спрямовуватиметься на підвищення професійного рівня педагогічних працівників, розвиток творчого потенціалу кожного члену педагогічного колективу, а відтак - на досягнення позитивних результатів у вихованні, розвитку та навчанні дітей, оптимізації освітнього процесу.
Велика увага приділятиметься спрямуванню зусиль педагогічного колективу на реалізацію сучасного особистісно-орієнтованого підходу до дітей, який передбачає формування в дитини здібностей і бажання усвідомлювати себе як особистість.
Упродовж року систематично забезпечуватиметься участь педагогів у методичних об’єднаннях, курсовій перепідготовці, в проведені педрад та педагогічних годин, майстер-класах, семінарах, ділових іграх, тренінгах та інших формах методичної роботи для педагогів закладів дошкільної освіти, які сприяли підвищенню їх фахової майстерності, згідно з планом роботи міського методичного кабінету. Належна увага приділятиметься і підвищенню фахової майстерності, індивідуальні теми з якої визначалися самими педагогами з урахуванням власних уподобань та потреб освітнього процесу групи. Важливим фактором у підвищенні майстерності педагогів є робота з фаховою періодичною пресою та новою методичною літературою. Тому методичний кабінет закладу, мініметодкабінети груп поповнились новинками методичної літератури, періодичними виданнями («Дошкільне виховання», «Палітра педагога», «Джміль», «Вихователь-методист в дошкільному закладі»).
Щоб педагог був професіоналом, а його праця - плідною, значна увага приділятиметься підвищенню кваліфікації та педагогічної майстерності. Так, протягом навчального року підвищувати свій професійний рівень.
Очолює колектив завідуюча Олеся Василівна Пилявець.
Робота дошкільного закладу направлена на виховання гармонійно розвиненої дитини, створення сприятливої атмосфери, в якій розкриваються здібності маленьких вінничан.